Вид на проживання в Україні – 5 найбільш поширених запитань

Як реєстраційна компанія для бізнесу, ми часто стикаємося з запитом допомогти отримати вид на проживання в Україні для нерезидента. Зазвичай, з таким питанням звертаються підприємці, які реєструють свій бізнес в Україні, та іноземці, що хочуть в нас працевлаштуватися.

Тому в цій статті ми дамо відповіді на найбільш поширені запитання пов’язані з видом на проживання в Україні.

1. Вид на проживання та віза – в чому різниця?

Це не так. Вид на проживання (ВНП) – це офіційний документ, що засвідчує особу громадянина іншої країни (або людини без громадянства взагалі), та надає йому право на тимчасове чи постійне проживання в нашій країні.

На відміну від ВНП віза надає іноземцю законне право перебування в Україні на термін до 90 календарних днів. По завершенню цього терміну він зобов’язаний покинути Україну та не має права знову перетинати наш кордон протягом 180 днів. Тому віза підходить лише при короткотермінових візитах в Україну, проте зовсім не підходить тим, хто збирається перебувати в нашій країні тривалий термін, щоб навчатися чи влаштуватися на роботу. Тому для довготривалого перебування в Україні вимагає саме ВНП.

2. Чим відрізняється тимчасовий та постійний ВНП?

Постійний ВНП дозволяє іноземцю перебувати в Україні необмежений термін. Тимчасовий – рівно на 1 рік. Тому все тут все залежить від причини, по якій іноземець збирається залишитися в Україні. Зауважимо, що власники постійного ВНП потенційно мають більше прав, бо їм легше влаштуватися на роботу, оформити якісь дозволи, зареєструвати транспортний засіб тощо.

3. Що має зробити іноземець при отриманні ВНП?

Протягом 10 днів отримати прописку та підтвердити її оформлення відповідним штампом в посвідченні;

Замінити своє фото в посвідченні при досягненні 25-річного чи 45-річного віку.

4. Який порядок отримання виду на проживання в Україні?

Перш за все, треба оформити пакет необхідних документів. Причому повного та точного їх списку, який би підходив для кожного випадку немає, бо кожен з іноземців має свої причини для отримання ВНП. Тому краще звернутися до юридичної компанії, яка спеціалізується на реєстрації виду на проживання іноземцям, і її фахівці допоможуть вам з документами, а потім забезпечать їх подання до міграційної служби.

5. Чи може отримати ВНП іноземець, який ще не досяг повноліття?

ВНП в Україні можна отримати з 16 років, тому студенти-іноземці також можуть спокійно оформити даний документ для себе. Але для цього вони мають мати додатково нотаріально завірений дозвіл батьків.

 

Додаткову інформацію стосовно відкриття виду на проживання іноземцю дивиться тут.