Маєш заборгованість? Не зможеш відчужити корпоративні права!

Інколи нашій команді доводиться стикатися із проблемою клієнтів щодо неможливості продати або іншим чином відчужити корпоративні права юридичної особи. Це пов’язано з тим, що особа, яка виходить зі складу учасників (відчужує свою частку у Статутному капіталі ТОВ, ТДВ, ПП) має відкрите виконавче провадження, в тому числі у зв’язку із заборгованістю зі сплати аліментів.

Для юристів нашого Бюро перевірка всіх відомостей на стадії підготовки документів є правилом. Тому коли ви співпрацюєте з нами, то можете бути впевнені, що подібні сюрпризи не «випливуть» під час державної реєстрації (коли гроші на нотаріуса, адміністративний збір, юристів тощо вже вами витрачені).

На жаль, багато юридичних компаній не перевіряють заздалегідь інформацію перед угодами. І після них клієнти приходять вже до Бюро Реєстрації просити про допомогу, маючи на руках фактичну відмову у державній реєстрації змін до складу учасників. Звісно, це не смертельно, але дорогоцінний час та гроші витрачено дарма.

Наразі відмова у державній реєстрації виходу учасника із юридичної особи обумовлюється пунктом 3-1 частини 1 статті 28 (яка набрала чинності 28.08.2018 року) Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», відповідно до якої заяву про державну реєстрацію змін, пов’язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв’язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, в тому числі за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки.

Ми слідкуємо за змінами норм чинного законодавства, вчасно перевіряємо і готуємо всі необхідні документи. Довіряйте найкращим!