Мінфін затвердив форму структури власності юридичних осіб

Нарешті Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб

Нагадаємо, Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку подаватись державному реєстратору.

Мінфін розробив та видав наказ від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований Мін’юстом 08 червня 2021 року за № 768/36390. Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування.

Тож, Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

У структурі власності потрібно зазначити:

✅розмір участі кожного з власників;

✅ вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;

✅ опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відстежуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (наприклад, якщо засновником є нерезидент), до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують такий вирішальний вплив.

Зразки складання схематичного зображення структури власності можна завантажити за цими посиланнями

➡️ на нашому сайті або

➡️ на офіційному веб-сайті Мінфіну .