В межах даної послуги ми зробимо:

 • Розробимо план дій з реорганізації Вашого бізнесу;;
 • Підготуємо необхідний пакет документів для реорганізації;
 • Зареєструємо відповідні зміни в органах державної реєстрації;
 • Підготуємо передавальний акт або розподільчий баланс;
 • Підготуємо документи для обміну акцій на частки в статутному капіталі, а також подамо їх до відповідних державних органів (при необхідності).
 • Вартість
  5000 грн.
 • Термін
  60 днів

Змінити організаційно-правову форму підприємства

Зміна організаційно правової форми – це процес, який необхідний в випадку:

 1. зменшення чи розширення кількості учасників вашого товариства;
 2. розширення його діяльності;
 3. при зменшенні структурних одиниць вашого бізнесу.

Така процедура має загальну назву реорганізація. Проте зазвичай під нею мають на увазі такі процедури як: поділ підприємства, виділення, приєднання однієї компанії до іншої, злиття двох фірм, перетворення підприємства з одної форми власності на іншу.

Наприклад, якщо вам необхідно перетворити акціонерне товариство (АТ) на товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), то в даному випадку здійснюється процедура зміни організаційно-правової форми підприємства.

В цілому, для фірм, що активно працюють та розвиваються, реорганізація є пересічною робочою процедурою. Зазвичай, проходить вона по єдиному алгоритму. Наш досвід дозволяє виділити наступні ключові етапи реорганізації:

 1. залучення юриста для складання плану та підготовки процесу реорганізації;
 2. прийняти рішення учасниками/власником про реорганізацію товариства;
 3. опублікування повідомлення про ухвалене рішення, а також надання відповідної інформації окремим органам державної влади;
 4. виявлення кредиторів та робота з ними;
 5. складання передавального акту чи розподільчого балансу;
 6. перереєстрація;
 7. реєстрація або анулювання обігу акцій (стосується лише акціонерних товариств).

Звісно, в кожному окремому випадку ці пункти можуть змінюватись, проте загалом вищезазначений алгоритм застосовується при реорганізації 90 % підприємств.

Реорганізація підприємства – які можуть виникнути проблеми?

Процедура реорганізації, будь то злиття, виділення, приєднання, поділ тощо, сама по собі дуже складна з юридичної точки зору. Тому вона потребує значної уваги та ретельності компетентних юристівпри підготовці документів. Найнезначніша помилка в такій процедурі може не лише затягнути процес реорганізації, але і привести до негативних наслідків та фінансових втрат. Зокрема це стосується і питання роботи з кредиторами, бо зазвичай такі спори переходять в судові зали і тривають вони не визначений час. Іншим моментом «некваліфікованої» реорганізації є і можливість повного припинення роботи підприємства в випадку, якщо документи на реорганізацію оформлені з помилками.

Необхідні документи для реорганізації підприємства:

 •  витяг;
 •  установчі документи підприємства (оригінал в останній редакції)
 •  довідка про перебування на обліку в ДФС (податкова) 4-ОПП;
 •  засвідчена в нотаріуса довіреність на працівників юридичної компанії, що буде проводити реорганізацію;
 • інформація про посадових осіб органів управління в товариствах, які утворюються в момент реорганізації (має бути вказано ПІБ, посада, копія паспорту, ідентифікаційний код).

Зауважимо, що кожний випадок в процедурі реорганізації – індивідуальний. Тому необхідність надання якихось додаткових документів чи інформації, буде уточнюватися вже під час підготовки в процесі реорганізації.
При злитті компаній потрібно одне, при виділенні окремого підрозділу – інше. Тому необхідність надання будь-яких додаткових документів або інформації, буде уточнюватися вже під час підготовки та під час самого процесу реорганізації.